piątek, 15 kwietnia 2011

Konkurs z Perez Reverte


Dziś do oddania "W cieniu inkwizycji" Arturo Perez Reverte.

Opis wydawcy


"Przygody kapitana Alatriste" to opowieść o Hiszpanii pierwszej połowy XVII wieku. Na tronie zasiada młody, niemający na nic wpływu, Filip IV, wnuk potężnego Filipa II.

Dwór habsburski powoli staje się labiryntem intryg, podchodów, wzajemnych świństw. Z jednej strony sprawujący rządy kanclerz, z drugiej sekretarz królewski, uprawiający własną podstępną politykę ramię w ramię ze złowieszczym inkwizytorem. Na skrzyżowaniu tych dwóch ośrodków władzy znajduje się Diego Alatriste y Tenorio, czterdziestoparoletni szermierz, wytrawny żołnierz. W czasie gdy nie jest na wojnie, dorabia, pojedynkując się w cudzych sprawach. Małomówny, raczej sceptyk, zna życie od najgorszej strony i może dlatego zachowuje wciąż elementarne zasady moralne. Tym razem kapitan Alatriste przekonuje się, jak wielka jest potęga Świętej Inkwizycji. Ínigo Balboa, jego młody sługa, na skutek diabelskiego podstępu dwunastoletniej Angéliki de Alquézar, na własnej skórze doświadcza władzy i bezwzględności Oficjum i jego złowrogiego sędziego Emilia Bocanegry. Jednak chłopak jest tylko przynętą, pułapkę bowiem zastawiono na jego pana. Misternie utkana intryga wydaje się nieuchronnie prowadzić do triumfu sił niechętnych kapitanowi. Każda powieść z tej serii stanowi odrębną przygodę, choć nie zmieniają się główni bohaterowie, także źli, i najczęściej poczynania tych ostatnich są osnową fabuły.

Chętni proszeni sa o zostawienie informacji w komentarzach do 20.04 włącznie. Zgłaszających się anonimowo prosze o wpisanie adresu mailowego. Jeśli nie zaburzy to estetyki Waszych blogów, byłoby mi miło, gdybyście umieścili informację o konkursie u siebie:).
Losowanie najprawdopodobniej we czwartek:). Serdecznie zapraszam.

17 komentarzy:

 1. Ja także się dopisuję do losowania. Nigdy nie przepadałam za Hiszpanią i jej klimatami, ale może warto by to zmienić, dlatego chętnie pzreczytałabym. Na moim blogu przy najbliższym wpisie- mam nadzieję, że dziś mi się uda znaleźć chwilkę zamieszczam link i info o konkursie. A ja ze swojej strony poproszę o to samo, jak będę robić kolejny konkurs. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam go! agnzimka@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też chętnie bym ją przygarnęła :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się i Pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również się zgłaszam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od czasów "Klubu Dumas" przepadam za Revertem, byłabym zachwycona, gdybyś to mnie wylosowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. JA też się zgłaszam ;) Uwielbiam intrygii

  OdpowiedzUsuń
 9. To jeszcze ja :) Jestem tu nowa więc na wszelki wypadek podaję maila - puellaparva@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się i ja, co prawda późno, ale dopiero się dowiedziałam o losowaniu ;)POZDRAWIAM!

  OdpowiedzUsuń